Δεν τα κατάφερε η Παπαμιχαήλ και προβάδισμα του Βελγίου κόντρα στην Ελλάδα

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ηττήθηκε με 2-1 σετ (7-5, 2-6, 6-3) από την Άλισον Βαν Ούτβανκ στο Περθ για το United Cup και κάπως έτσι το Βέλγιο πήρε προβάδισμα με 1-0 κόντρα στην Ελλάδα.

Παρά την μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε σε όλο το παιχνίδι, η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ηττήθηκε με 2-1 σετ (7-5, 2-6, 6-3) από την Άλισον Βαν Ούτβανκ στο Περθ για το United Cup και κάπως έτσι το Βέλγιο πήρε προβάδισμα με 1-0 κόντρα στην Ελλάδα.
Μετά από 2 ώρες και 31 λεπτά, το Νο.72 στον κόσμο πήρε τη νίκη και πλέον η χώρα της για να πάρει την πρόκριση στον τελικό, πρέπει να κερδίσει τη σειρά με 4-1 ή 5-0. Σε αντίθετη περίπτωση, η «γαλανόλευκη» θα προκριθεί. Επόμενος αγώνας είναι το Στέφανος Τσιτσιπάς-Nταβίντ Γκοφέν που έχει ήδη ξεκινήσει!