Δεν χάνει με τίποτα η Λέστερ του Ρανιέρι

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2; Η Λέστερ του Κλαούντιο Ρανιέρι γύρισε το παιχνίδι για την Πρέμιερ Λιγκ σε 3-2 κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας μετά από πέντε αγωνιστικές.

Η Άστον Βίλα κατάφερε για περίπου εβδομήντα λεπτά να έχει τους τρεις βαθμούς στα χέρια της ή τέλος πάντων να μην κινδυνεύει με ήττα κόντρα στις «αλεπούδες». Ο Γκρίλις άνοιξε το σκορ στο 39΄ για το κλαμπ του Μπέρμιγχαμ, με τον Κάρλες Χιλ στο 63΄ να δίνει στους «Villans» το αβαντάζ δύο τερμάτων.

Στο τελευταίο 20λεπτο, όμως, η Λέστερ βρήκε τις ευκαιρίες για να γυρίσει το παιχνίδι, με τον Ντε Λαέτ στο 72΄ να μειώνει σε 2-1 και τον Βάρντι στο 82΄ να ισοφαρίζει. Το νικητήριο τέρμα σημείωσε ο νεοφερμένος Νέιθαν Ντάιερ στο 89΄, ανεβάζοντας τους γηπεδούχους στους έντεκα πόντους, μόνο πίσω από τη Μάντσεστερ Σίτι που έχει 15. Η Βίλα έμεινε στους 4 πόντους, γνωρίζοντας την τρίτη ήττα στην Πρέμιερ.

Πηγή: novasports.gr