Διαδοχική νίκη νούμερο «20» η Σίτι, 2-1 την Γουέστ Χαμ και αγκαλιά με τον τίτλο! (video)

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν έχει αντίπαλο όπως αποδεικνύεται, καθώς αυτή τη φορά επικράτησε με 2-1 της Γουέστ Χαμ και έτσι έφτασε τις 20 συνεχόμενες νίκες, σε όλες τις διοργανώσεις!

Πλέον βρίσκεται στο +13 από την δεύτερη Γιουνάιτεντ, η οποία αγωνίζεται την Κυριακή (28/02) με την Τσέλσι, ενώ η Γουέστ Χαμ μετά από αυτή την ήττα, παρέμεινε στην 4η θέση με 45 βαθμούς.

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε ξανά το προβάδισμα κόντρα στην Γουέστ Χαμ, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Τζον Στόουνς στο 68′.

Οι «πολίτες» ήταν αυτοί οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 30′ με το γκολ του Ρούμπεν Ντίας. Η απάντηση των «σφυριών» ήρθε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ισοφάρισαν με τον Αντόνιο. (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΔΥΟ ΓΚΟΛ)

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η Σίτι πέτυχε και δεύτερο τέρμα και πάλι με αμυντικό της, αλλά αυτή τη φορά με τον Στόουνς. Συγκεκριμένα στο 60′ μετά από γύρισμα του Μάχρεζ ο Αγγλος στόπερ, έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα με πλασέ, κάνοντας το 2-1.