Διακοπή στο Ηρακλής-Προμηθέας, οι διαιτητές πήγαν στα αποδυτήρια!

Πολύ επεισοδιακό το παιχνίδι στο Ιβανώφειο! Μετά τη 10λεπτη καθυστέρηση στο τζάμπολ της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Προμηθέα, οι διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου!

Συγκεκριμένα, στο 1:53’’ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους υπήρξε μεγάλη ένταση στις κερκίδες, για μία υπόδειξη, με την τριάδα των ρέφερι (Κορομηλάς, Ζαχαρής και Μαλαμάς) να αποχωρεί προς τα αποδυτήρια και να ζητά την εκκένωση του γηπέδου!

Μάλιστα, οι διαιτητές έδωσαν προθεσμία 15 λεπτών στον «Γηραιό» να αδειάσει το γήπεδο, ειδάλλως η ομάδα της Πάτρας θα πάρει τη νίκη στα χαρτιά.

Στη συνέχεια, το Ιβανώφειο εκκενώθηκε -εντός του χρόνου- και έτσι έπειτα από περίπου 15 λεπτά η αναμέτρηση συνεχίστηκε από το σημείο που διεκόπη