Διακοπή στο ΠΑΣ Γιάννινα-Κηφισιά λόγω βλάβης σε πυλώνα των Ζωσιμάδων!

Με απρόοπτα ξεκίνησε η Stoiximan Super League, καθώς η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κηφισιά για την 1η αγωνιστική διεκόπη λόγω τεχνικού προβλήματος σε έναν εκ των πυλώνων των Ζωσιμάδων!

Οι προβολείς έπαψαν να λειτουργούν λίγο μετά την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, το οποίο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται 1-0 χάρη σε πέναλτι του Κόντε στο 31ο λεπτό.

Το θέμα φέρεται να προκλήθηκε λόγω υπερθέρμανσης, με τους ανθρώπους του γηπέδου να καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες προκειμένου να το επιλύσουν και να συνεχιστεί ομαλά η αναμέτρηση με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, κάτι ωστόσο που δεν κατέστη δυνατό.

Κάπως έτσι, ο διαιτητής Τζήλος προχώρησε στη διακοπή του αγώνα, που ενδεχομένως θα συνεχιστεί αύριο, Κυριακή (20/08), στις 20:00.