Διπλό για παραμονή του ΠΑΣ (0-2), σε δυσχερή θέση ο Λεβαδειακός

Παρότι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 50’ ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε δύο γκολ με τους Νικολιά (77’) και Μάνο (90+5’) και πέρασε από την έδρα του Λεβαδειακού (0-2) που πλέον ελπίζει σε ένα… θαύμα για να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Νικολιάς με όμορφη λόμπα άνοιξε το σκορ για τους Ηπειρώτες στο 77’, με τον Μάνο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τρομερό ψαλιδάκι να γράφει το τελικό σκορ, ενώ από το 50’ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω σωστής αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κάργα.

Οι γηπεδούχοι πάντως «φωνάζουν» σωστά για το γκολ του Μαρκόφσκι που δεν μέτρησε στο τέλος του ημιχρόνου και ενώ δεν υπήρχε σκορ εκείνη την στιγμή (0-0).

Στους 26 βαθμούς πλέον ο ΠΑΣ Γιάννινα στην 13η θέση, στους 20 βαθμούς και την 15η θέση έμεινε ο Λεβαδειακός με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν και πλέον χρειάζεται ένα… θαύμα ή να μη γίνει αναδιάρθρωση για να σώσει την κατηγορία!