“Διπλό” στις καθυστερήσεις οι Νέοι, “φλερτάρουν” με την κορυφή! (PRESSARIS-photos)

Συνεχίζει την πολύ καλή της πορεία η ομάδα Νέων του Άρη που επικράτησε εκτός έδρας του ΠΑΟΝΕ (1-2) για την εξ αναβολής 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος και συνεχίζει να “φλερτάρει” με την κορυφή την κορυφή του 1ου ομίλου.

Οι παίκτες του Δημήτρη Σίτσα, επέστρεψαν στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Ηρακλή την προηγούμενη αγωνιστική και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ το ερχόμενο Σάββατο.

Δραματικό το φινάλε της αναμέτρησης με τους κίτρινους να πάιρνουν τη νίκη στις καθυστερήσεις χάρη σε τέρμα του Ανδρεάκου. Το σκορ άνοιξε ο Μιχαηλίδης στο 60΄για να ισοφαρίσουν προσωρινά οι γηπεδούχοι στο 75΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.