Διπλό του Ατρόμητου στη Λάρισα, μηδέν σε όλα στο Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός

Ο επιθετικός του Ατρόμητου μπήκε αλλαγή στο 84′ και πέντε λεπτά αργότερα σκόραρε το γκολ στο 1-0 επί της θεσσαλικής ομάδας, στο χωράφι του AEL FC Arena.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Ενα γκολ του Γιώργου Μανούσου στο 89ο λεπτό έριξε στο καναβάτσο την ΑΕΛ και έδωσε στον Ατρόμητο, “χρυσή” νίκη με 1-0 μέσα στο χωράφι του AEL FC Arena.

Ο 32χρονος επιθετικός είχε περάσει αλλαγή στον αγώνα, πέντε λεπτά νωρίτερα από τον Νταμιρ Κάναντι και με το γκολ που πέτυχε, η ομάδα του Περιστερίου επέστρεψε στις νίκες έπειτα από πέντε αγώνες.

ΑΕΛ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-1

Γκολ: 89′ Μανούσος

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μπαργκάν (85′ Λεοζίνιο), Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόβσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Καρανίκας, Νούνιτς (77′ Σικάβκα), Γκοΐκοβιτς, Φατιόν (58′ Σετσέροβιτς).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Ούμπιδες, Χατζηισαΐας, Μάντσον (82′ Νάτσος), Κατράνης, Κουλούρης, Ενσικουλού (66′ Μπρούνο), Καρασαλίδης, Ουάρντα (85′ Μανούσος).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-0

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΣΠΥΡΛΙΔΗΣ): Μπάγιτς, Αντιλέχου, Άνγκουα, Ντιόγκο, Τσαμπούρης, Κονέ, Ζησόπουλος, Στανόγεβιτς, Μαρκόβσκι (84′ Ιωαννίδης), Σαβαντογκό (77′ Νανγκίς), Γιακουμάκης (90′ Μέλεγκ).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Κουλιμπαλί (68′ Άλτμαν), Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης (86′ Στάικος), Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης (80′ Καμπετσής), Μακέντα.

ΟΦΗ – ΞΑΝΘΗ 0-0

ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης (68′ Ντίνας), Νάστος, Μεγιάδο (61′ Σακόρ), Κοροβέσης, Ναμπί, Νέιρα (76′ Βουό), Γιακουμάκης.

ΞΑΝΘΗ (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Ντίνις Αλμέιδα, Λισγάρας, Ντίρεσταμ, Κασάδο, Μελιόπουλος (53′ Κασά Καμαρά), Μελισσόπουλος (58′ Μπαριέντος), Καντά, Μπρίτο (63′ Σαρπόνγκ), Κάστρο, Κοβάτσεβιτς.