Διπλό του Ρεθύμνου στο Λαύριο (93-94)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον νεοαποκτηθέντα Χίκι στην κανονική διάρκεια και τον Μπαρτ στην παράταση, το Ρέθυμνο νίκησε 94-93 μέσα στο Λαύριο και έμεινε ζωντανό για την παραμονή στην Basket League.

Αντίθετα σε… περιπέτειες μπαίνει το Λαύριο, που έμεινε στις 4 νίκες, ενώ οι Κρητικοί ανέβηκαν στις 3 νίκες σε 15 αγώνες.

Το Ρέθυμνο διατηρούσε τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του, προηγήθηκε με 73-78 στο 38’, όμως ο Ίνγκλις με καλάθι στα 17’’ πριν το τέλος, ισοφάρισε σε 82-82. Στην παράταση ο Μπαρτ με τρίποντο και φάουλ έκανε το 88-90 για το Ρέθυμνο, ο Χριστοδούλου αστόχησε στις δύο τελευταίες βολές και με 3’’ να απομένουν για το τέλος ο Νίξον αστόχησε σε δύσκολο σουτ από το κέντρο.

Δεκάλεπτα: 20-22, 38-48, 58-67, 82-82 (κ.δ.), 93-94.

Λαύριο (Σερέλης): Λούντζης 16 (1), Κακλαμανάκης 6, Κουζέλογλου 1, Ίνγκλις 18 (4), Μπιούφορντ 10 (2), Μιλόσεβιτς 16 (1), Περράκης, Νίξον 3 (1), Λαμπ 16 (1), Λεγκίκας 3 (1), Ντέβιν 4.

Ρέθυμνο (Ζιάγκος): Τζόνσον 3 (1), Χριστοδούλου 4, Μπαρτ 21 (4), Κλάντον 16, Ντάνιελς 12 (1), Σιγκούνας 14 (2), Καλογιαννίδης, Ραζής, Χίκι 19 (1), Τζόουνς 5.