Δύο πέναλτι έπιασε ο Βόλινετς της Κοβαλίβκα στην πρεμιέρα – Φάσεις και γκολ (video)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από το πρώτο φετινό ματς της Κόλος Κοβαλίβκα στο ουκρανικό πρωτάθλημα.

Η προσεχής ευρωπαϊκή αντίπαλος του Άρη ηττήθηκε 3-1 από την Σαχτάρ Ντόνετσκ στην πρεμιέρα της ουκρανικής Πρέμιερ Λιγκ στις 21 Αυγούστου. Ωστόσο, για να γίνει αυτό η γηπεδούχος Σαχτάρ εκτέλεσε τρία πέναλτι εκ των οποίων τα δύο πρώτα απέκρουσε Εβγέν Βόλινετς.

Ο 27χρονος τερματοφύλακας της Κοβαλίβκα απέκρουσε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο 53’. Η Σαχτάρ άνοιξε το σκορ στο 60’ με πέναλτι, στο 69’ έγινε το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα (72’) ο Βόλινετς στάθηκε άτυχος αφού η μπάλα βρήκε στην πλάτη του μετά το δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

Το μοναδικό γκολ της Κοβαλίβκα σημείωσε ο 23χρονος μέσος Ουκρανός Ντένις Κοστίσιν στο 77’. Δείτε τη σύνθεση της Κοβαλίβκα στο συγκεκριμένο ματς: