Δώνης: “Έχουμε στόχους, μόνο νίκες μέχρι το τέλος”

Ο Γιώργος Δώνης αναφέρθηκε στην φιλοσοφία του Παναθηναϊκού μετά τον αγώνα με τον Απόλλωνα και πριν την συνάντηση με τον Άρη.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Συγκεκριμένα ο προπονητής του Παναθηναϊκού δήλωσε: «Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πιο σοβαροί απ’ ότι στο δεύτερο. Ήμασταν πιο σοβαροί στο πρώτο ημίχρονο, απλά δεν είχαμε όσες φάσεις είχαμε στο πρώτο. Έπαιξε ρόλο και ότι ο αντίπαλος έμεινε με 10. Στο 0-2 πιστέψαμε πως έχουμε κερδίσει, αλλά στο ποδόσφαιρο έχουμε δει πάρα πολύ κι ομάδες να γυρίζουν παιχνίδια με 10 παίκτες. Οι ποδοσφαιριστές μας γενικά φέτος είναι σοβαροί και προσπαθούν να εξελιχθούν ως ποδοσφαιριστές.

Μετά το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό θα κάνουμε τον απολογισμό μας, διαφωνώ πως δεν έχουμε στόχους, βαθμολογικά έχουμε έναν περισσότερο βαθμό από πέρσι. Σε κάθε ματς πρέπει να παλέψουμε, να κάνουμε περισσότερες νίκες γιατί έχουμε κάνει έναν κακό δεύτερο γύρο, θα περιμένουμε την απόφαση του ντέρμπι για να δούμε και βαθμολογικά που μπορούμε να φτάσουμε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια».