Ελλάδα – Βόρεια Ιρλανδία 3-1: Απολαυστικό φινάλε με τριάρα! (videos)

Η Ελλάδα… έκλεισε την παρένθεση της Κύπρου και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις στο όμιλο με επιστροφή στις νίκες. Σε ένα απολαυστικό δεύτερο ημίχρονο η Εθνική επικράτησε με 3-1 της Βόρειας Ιρλανδίας χάρη στα γκολ των Πέλκα, Μασούρα και Μάνταλου. Στην Β΄κατηγορία του Nations League η «γαλανόλευκη».
Η Εθνική μας ομάδα αν και ζορίστηκε στο πρώτο 45λεπτο – στο φινάλε του ομίλου της στο Nations League – στην επανάληψη βρήκε τα… πατήματά της και επικράτησε με σκορ 3-1 της Βόρειας Ιρλανδίας στη Ριζούπολη. Σκόρερ οι Πέλκας και Μασούρας αλλά και ο Μάνταλος με ένα τρομερό σουτ για το τελικό σκορ.

ΕΛΛΑΔΑ: Βλαχοδήμος, Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Κουρμπέλης, Μασούρας (76′ Χατζηγιοβάνης), Πέλκας (Φούντας), Μπακασέτας (76′ Μπουχαλάκης), Χατζηδιάκος, Μάνταλος (92′ Γούτας), Τσιμίκας και Ιωαννίδης (67′ Δουβίκας).

ΒΟΡΕΙΑ ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Πίκοκ, Μπράντλεϊ (68′ Τσαρλς), Λούις, Φλάναγκαν, Έβανς, Ντέιβις, Λέιβερι (67′ Γουάιτ), Τόμπσον (9′ λ.τρ. Σαβίλ), ΜακΚαν, ΜακΝερ και Μαγκένις.

Το γκολ που σφράγισε τη νίκη της Εθνικής

Ο Μασούρας έβαλε και πάλι την Εθνική μας ομάδα σε θέση οδηγού, πετυχαίνοντας το 2-1 στο 55ο λεπτό της συνάντησης.