Εντυπωσιακός ο Τάκερ στη πρεμιέρα του στο φετινό ΝΒΑ! (photos)

Με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο φετινό ΝΒΑ ο Πι Τζέι Τάκερ! Ο πρώην φόργουορντ του Άρη ήταν βασικός στη νίκη των Σανς επί των Μπλέιζερς με σκορ 104-91, αγωνίστηκε 39 λεπτά και είχε 18 πόντους!

Ο Τάκερ τελείωσε τον αγώνα με 2/2 βολές, 5/11 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 39 λεπτά. Πολύ καλή απόδοση είχε και ο Γκόραν Ντράγκιτς με 26 πόντους, 6 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Ντεμπούτο έκαναν και οι τρεις Έλληνες στο ΝΒΑ. Ο Γιάννης Αντετονκούμπο έπαιξε 5 λεπτά στην ήττα των Μπακς από τους Νικς με 90-83, χωρίς να σκοράρει.

Ο Κώστας Κουφός και ο Νικ Καλάθης αγωνίστηκαν στην ήττα των Γκρίζλις από τους Σπερς με σκορ 101-94. Ο πρώτος έπαιξε 14 λεπτά και είχε 7 πόντους και 3 ριμπάουντ. Ο δεύτερος αγωνίστηκε 5 λεπτά και είχε 2 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ.