Εξαγριωμένος και πάλι ο Κριστιάνο, τα έβαλε με τον πάγκο της ομάδας του (videos)

Η Αλ Νασρ γνώρισε την ήττα με 1-0 στον ημιτελικό από την Αλ Ουεντά στο στάδιο KSU στο τουρνουά King Cup και με αυτόν τον τρόπο αποκλείστηκε από το Κύπελλο.

Ο Ζαν-Νταβίντ Μπογκέλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα της Σαουδικής Pro League να μένει με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Αλ-Χάφιθ.

Παρά την αποβολή στο 53ο λεπτό, η Αλ Νασρ του Κριστιάνο, δεν κατάφερε να σκοράρει ένα γκολ στην αναμέτρηση, με αποτέλεσμα το 1-0 υπέρ της Αλ Ουεντά να παραμείνει μέχρι το τέλος και η ομάδα του Πορτογάλου αστέρα να μείνει εκτός διοργάνωσης.

Ο Ρονάλντο έφτασε κοντά στο να ισοφαρίσει για την Αλ Νασρ στο 81ο λεπτό, αλλά είδε το δυνατό του σουτ από κοντά να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι. Ο 38χρονος Πορτογάλος μεσοεπιθετικός εμφανίστηκε έξαλλος στο ημίχρονο και φάνηκε να εκφράζει τη δυσαρέσκειά του προς τον πάγκο της ομάδας του.