Εξαιρετικός ο Σιαμπάνης, “κατέβασε” ρολά, αλλά ήττα για την Εθνική (0-2)

Με πέναλτι και γκολ στις καθυστερήσεις “νικήθηκε” ο εξαιρετικός Μάριος Σιαμπάνης, ήττα (0-ς) για την Εθνική Ελπίδων από την Τσεχία στο “Απόστολος Νικολαΐδης”, για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Ο Σιαμπάνης ξεκίνησε κάτω από τα δοκάρια της Εθνικής, η οποία δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, αν και ο ίδιος είχε εξαιρετική απόδοση, κατεβάζοντας… ρολά!

Το γκολ των Τσέχων στο 68′ ο Μπούχα με χτύπημα πέναλτι. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο πορτιέρο του Άρη απέκρουσε το πέναλτι, αλλά ο διαιτητής διέταξε την επανάληψή του! Η εσχάτη των ποινών δόθηκε όταν ο Αποστολάκης βρήκε την μπάλα και ο Γκρανέτσνι έπεσε, χωρίς να υπάρχει παράβαση.

Το δεύτερο γκολ μπήκε στις καθυστερήσεις όταν ο Ντρίχαλ σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

H Εθνική έπαιζε με 10 παίκτες από το 41′ λόγω αποβολής του Λυμπεράκη.

Τις τελευταίες της ελπίδες για πρόκριση στο Euro 2021 έχασε η Εθνική Ελπίδων μετά από αυτήν την ήττα με 0-2. Την προσεχή Τρίτη (17/11) η Εθνική ομάδα ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στον όμιλο με αντίπαλο τη Σκωτία εντός έδρας.