Επέστρεψε με βαθμό η Βερόνα, τρομερό come-back η Αταλάντα (videos)

Με χαμόγελα μπήκε το 2023 για τη Βερόνα! Η Ελλάς, η οποία βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Τορίνο (1-1), αντέχοντας ως το φινάλε.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο και ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πήγαιναν στην ανάπαυλα χωρίς σκορ, η Βερόνα βρήκε το γκολ στο 45’ με τον Τζούριτς να γράφει το 1-0. Παρόλα αυτά, δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους αφού ο Μίραντσουκ με πολύ ωραίο σουτ στο 64’ ισοφάρισε, με την Τορίνο να πιέζει ασφυκτικά ως το φινάλε αλλά να μην βρίσκει το γκολ της νίκης.

Στο άλλο παιχνίδι, η Αταλάντα κατάφερε με τρομερό come-back να σώσει τον βαθμό στην έδρα της Σπέτσια (2-2).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο μισάωρο χάρη στα τέρματα των Γκιάσι και Ενζολά, ενώ είδαν στο 60ο λεπτό να ακυρώνεται γκολ του Αμπαντού για οφσάιντ. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι, που μείωσε αρχικά με τον Χόιλουντ στο 77’ και ο Πάσαλιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.