Επεισόδια και ξύλο στο Αιγάλεω – Προοδευτική

Στον αέρα βρίσκεται η διεξαγωγή του δευτέρου ημιχρόνου του αγώνα μπαράζ, του 9ου ομίλου, ανάμεσα στο Αιγάλεω και στην Προοδευτική λόγω επεισοδίων.

Mπορεί το πρώτο ημίχρονο στον αγώνα για τον 9ο όμιλο των αγώνων μπαράζ, ανάμεσα στο Αιγάλεω και την Προοδευτική να ξεκίνησε κανονικά, ωστόσο, δεν ισχύει όμως το ίδιο και για το δεύτερο.

Λίγο μετά την έναρξη του β΄ μέρους κι ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της ομάδας του Κορυδαλλού, υπήρξαν σοβαρά επεισόδια ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, στα οποία συμμετείχαν και οπαδοί του «Σίτι» με τους τελευταίους να υποστηρίζουν ότι προκλήθηκαν από ανθρώπους της Προοδευτικής.

Αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν να εκτοξευτούν μπουκάλια και καδρόνια σε διάφορα σημεία του αγωνιστικού χώρου, την ίδια στιγμή όπου ο διαιτητής του αγώνα Κατσικογιάννης μαζί με τους βοηθούς του, είχε αποχωρήσει για τα αποδυτήρια με τις δυνάμεις των ΜΑΤ να προσπαθούν να επιβάλουν την τάξη.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, απομένει να φανεί το εαν θα συνεχιστεί το ματς ή θα υπάρξει διακοπή του.

Πηγή: sdna.gr