Επεισόδια, προπηλακισμοί και τραυματισμοί παικτών σε αγώνα Γ΄Εθνικής

Εισβολή φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο και οριστική διακοπή στο 90ο λεπτό στο παιχνίδι της Αχαϊκής με τον Παναρκαδικό με υπαιτιότητα των γηπεδούχων.

Το ματς διεκόπη στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ η Αχαϊκή έχανε με 2-1 από τον Παναρκαδικό.

Μετά την επίτευξη του γκολ του Κώτσιρα στο 90′ φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και προπηλάκισαν τον διαιτητή γιατί δεν καταλόγισε δύο πέναλτι υπέρ των «κιτρινόμαυρων».

Το διαιτητικό τρίο κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια και έκλεισε το φύλλο αγώνα. Υπήρχε φραστική επίθεση μεταξύ παραγόντων των δύο ομάδων με αφορμή το περσινό παιχνίδι των δύο ομάδων το οποίο είχε κερδίσει ο Παναρκαδικός και είχε σωθεί.

Χρειάστηκαν σχεδόν τρεις ώρες για να αποχωρήσει ο Παναρκαδικός από την έδρα της Αχαϊκής με σουβενίρ, όπως καταγγέλουν οι Αρκάδες, τραυματισμούς των Τριμπόνια (κλωτσιά με τάπες) και Αρδάμη (από μπουνιά).

Πηγή: patragoal.gr