Ευρωπαϊκή 100αρα και +35 για την Ούνιξ του Πρίφτη

Η Ούνιξ Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη «διέλυσε» την Τσεντεβίτα με +35 (105-70), στο πλαίσιο του Top 16 του Eurocup.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Άνετη νίκη για τη ρωσική ομάδα, που βελτίωσε το ρεκόρ της σε 2-1, ρίχνοντας παράλληλα τους Κροάτες στο 0-3. Η Ούνιξ ήταν εντυπωσιακή στο δεύτερο ημίχρονο, έβαλε 32 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο και έφτασε σε μια εμφατική νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τζαμάρ Σμιθ, που έβαλε 19 πόντους. Μάλιστα, ο Αμερικανός γκαρντ σημείωσε double-double, αφού έδωσε και 10 ασίστ.

Από εκεί και πέρα, τον Σμιθ ακολούθησαν οι Ρέιμαρ Μόργκαν (14π., 5ρ.), Μορίς Εντούρ (13π., 4ρ.), Τρεντ Λόκερ (10π.) και Εβγκένι Κολέσνικοφ (10π.). Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Άντριγια Στιπάνοβιτς (16π., 9ρ.).