Εφηβικό Άρη: Ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο και πέρασε από τη Νέα Ραιδεστό

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του το εφηβικό τμήμα μπάσκετ του Άρη, που πέρασε από τη Νέα Ραιδεστό με 56-74, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ακολούθησε το PRESSARIS και στο Instagram, για ακόμα πιο άμεση ενημέρωση στα θέματα του Άρη!

Η ομάδα του Τάσου Κουγιουμτζίδη πήρε το προβάδισμα στη δεύτερη περίοδο και στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε το ξέσπασμα, όπου με ένα επιμέρους 6-18 ουσιαστικά καθάρισε τον αγώνα.

Ο Νετζήπογλου με 34 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Άρη, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι χρησιμοποιήθηκαν και τρεις παίκτες γεννημένοι το 2004, οι Πανούδης, Βασιλειάδης και Μισαϊλίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 34-38, 40-56, 56-74.

ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ: Μαντάς 2, Λαζαρίδης 2, Ζέρβας 2, Παπουτσίδης 6 (1), Σιμανδούρας 7 (1), Φουρλακίδης 4 (1), Χαρίστος 10 (2), Κιόσια-Κρίστι 23.

ΑΡΗΣ: Ζεϊμπέκης 6 (2), Βουρτζούμης 12 (2), Δρουμαλιάς 4, Χρυσανθάκης, Παπαδόπουλος, Καλαϊτζάκης 8 (1), Πανούδης 2, Ανδρέου 5 (1), Νετζήπογλου 34, Βασιλειάδης 1, Μισαϊλίδης, Χασάπης 2.