Εφιαλτικό απόγευμα για την Ελπίδων στο Λβιβ, διασώθηκε ο Διούδης!

Εφιαλτικό απόγευμα πέρασε η Εθνική Ελπίδων στο Λβιβ της Ουκρανίας, καθώς  γνώρισε τη συντριβή με σκορ 4-0 σε φιλικό παιχνίδι που ήταν πρόβα τζενεράλε ενόψει του επίσημου αγώνα της με τη Μάλτα.

Ο Σωκράτης Διούδης αγωνίστηκε βασικός, δέχθηκε μόνο το πρώτο γκολ από πέναλτι, έγινε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο από τον Γιαννιώτη και ακολούθησε… πανικός στην ελληνική άμυνα. Τα γκολ για την Ουκρανία πέτυχαν οι Μπουντκίβσκι (46′ πεν, 78′), Τσούρικοφ (54′) και στις καθυστερήσεις του αγώνα (92′) ο Κούλατς.

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Ντέντσουκ (85΄ Γκάλτσουκ), Όρντετς (85΄ Τρογιανόφσκι), Νέπλια (79΄ Πριντέτα), Καλίνιτσεφ (62΄ Τσούρκο), Τσουρίκοφ (85΄ Μιάκοφ), Νασόνοφ (62΄ Ρίζουκ), Νόγιοκ (79΄ Οζάρκιφ), Μπαμπένκο (62΄ Κόβαλετς), Μπόλμπατ (85΄ Μιακούσκο), Μποχασβίλι (62΄ Ιβάνκο), Μπουντκίφσκι (79΄ Κούλαχ)

ΕΛΛΑΔΑ: Διούδης (46΄ Γιαννιώτης), Μαρινάκης (46΄ Τζανακάκης), Σταφυλίδης (46΄ Κούρος), Τριανταφυλλόπουλος (46΄ Γούτας), Ποτουρίδης, Μπάλλας (46΄ Κοτσαρίδης), Κολοβός (46΄ Μπουχαλάκης), Λαγός, Βέλλιος (46΄ Διαμαντάκος), Καρέλης (46΄ Κίτσιου), Λυκογιάννης (23΄ Γιαννιώτας)