Εύκολη νίκη για τη Σαουθάμπτον (3-1) τη Φούλαμ (video)

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση η Σαουθάμπτον επικράτησε της Φούλαμ με 3-1 στο «St Mary’s Stadium» για την 36η αγωνιστική της Premier League.

Τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Άνταμς άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή έπειτα από καλοχτυπημένο φάουλ του Γουόρντ-Πρόουζ. Το 2-0 ήρθε στο 60′, μετά από ωραία ομαδική συνεργασία και τον Γουόκερ-Πίτερς να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα του Αρεολά. Οι «καρακάξες» προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι, μειώνοντας ένα τέταρτο αργότερα με εντυπωσιακό τελείωμα του Καρβάλιο.

Οι ελπίδες όμως δεν κράτησαν για πολύ, με τον Θίο Γουόλκοτ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 82ο λεπτό με υπέροχο πλασέ στην κίνηση, λίγο έξω από τα όρια της μεγάλης περιοχής.

H Σάουθαμπτον με αυτή την νίκη έφτασε τους 43 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχτεί την Λιντς ενώ η ήδη υποβιβασμένη Φούλαμ παρέμεινε στους 27 πόντους και την επόμενη υποχρέωση της είναι στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εκτός εδρας.