Ζωντανά η αναμέτρηση των «κιτρίνων» στον Χολαργό

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση των «κιτρίνων» στον Χολαργό για την 23η αγωνιστική της Basket League. Το PRESSARIS σας μεταφέρει το pregame και την εξέλιξη του αγώνα.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΑΡΗΣ 76-63

40′ Καλάθι του Σλαφτσάκη, 76-63

40′ Τρίποντο ξανά ο Γιάνκοβιτς, 76-61

40′ Τρίποντο Γιάνκοβιτς, 73-61

39′ Στις βολές ο Γιάνκοβιτς (1/2), 70-61

39′ Λάθος του Άρη, βολές ο Γιάνκοβιτς (2/2), 69-61

39′ Στις βολές ο Τάλτον (2/2), 67-61

39′ Καλάθι ο Τάλτον, τρίποντο ο Τζόουνς, 65-61

38′ Βολές για τον Μπελ (2/2), 63-58

38′ Τεχνική ποινή στον Τάλτον, βολή για τον Τζόουνς (1/1), 63-56

38′ Καλάθι του Τάλτον, 63-55

37′ Εύστοχος ο Λοβ, 61-55

Βήματα του Τζόουνς

36′ Στις βολές ο Τζόουνς (2/2), 59-55

Τελικά αποτελέσματα στα άλλα παιχνίδια: Κύμη-Ήφαιστος 90-83, Ρέθυμνο-Κολοσσός 93-67, ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 83-73

Τάιμ άουτ ο Λυκογιάννης

35′ Τρίποντο του Μπελ, 59-53

34′ Βολές ξανά για τον Τζόουνς (2/2), 59-50

34′ Συνεχίζει να σκοράρει ο Λοβ… 59-48

33′ Στις βολές ο Τζόουνς (1/2), 57-48

Πρώτη φορά στο +10 οι γηπεδούχοι, που είναι και η μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι ως τώρα

33′ Τρίποντο ο Οκερεαφόρ, 57-47

Τάιμ άουτ από τον Καστρίτη

32′ Ξανά ο Λοβ στο τρανζίσιον, 54-47

31′ Εύστοχος ο Λοβ, 52-47

Μπήκε νωθρά στην τρίτη περίοδο ο Άρης, που συνέχισε να κάνει λάθη (5) με αποτέλεσμα να κυνηγάει πλέον στο σκορ.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 50-47

Έρμπολ του Νταλό στο τρίποντο

Ακόμα 5” για το τέλος της περιόδου, κατοχή στον Άρη

30′ Εύστοχος ο Λοβ, 50-47

28′ Καλάθι και φάουλ του Γιάνκοβιτς (1/1 βολή), 48-47

28′ Τρίποντο ο Τζόουνς, 45-47

27′ Καλάθι του Χάρις, 45-44

26′ Από κοντά ο Αγκμπελέσε, 45-42

26′ Στις βολές ο Αγκμπελέσε (0/2)

25′ Καλάθι και φάουλ του Τζόουνς (1/1 βολή), 43-42

Τάιμ άουτ για τον Άρη

24′ Κάρφωμα του Αγκμπελέσε, 43-39

23′ Βολές για τον Αγκμπελέσε (2/2), 41-39

23′ Καλάθι του ΜακΓκι, 39-39

22′ Τρίποντο ο Τάλτον, 39-37

22′ Βολές για τον Χόκινς (2/2), 36-37

21′ Σκοράρει ο Χόκινς, απαντάει ο Φλιώνης, 34-37

Σε περίπου 10′ ξεκινάει η τρίτη περίοδος…

Χολαργός: 6/11 βολές, 10/15 δίποντα, 2/9 τρίποντα, 10 ριμπάουντ (8-2), 8 ασίστ, 7 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 8 λάθη, 12 κερδισμένα φάουλ.

Άρης: 6/8 βολές, 7/13 δίποντα, 5/10 τρίποντα, 18 ριμπάουντ (14-4), 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 12 λάθη, 10 κερδισμένα φάουλ

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Λευτέρης Μποχωρίδης με 12 πόντους (3/3 δπ., 2/4 τρ.) και έχει ακόμα 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ για τον Χολαργό ο Τζουβόντε Χόκινς έχει 8 πόντους.

Ο Άρης υπέπεσε σε πολλά λάθη στη δεύτερη περίοδο (10), ωστόσο δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 32-35

Άστοχο το τρίποντο του Μποχωρίδη

Τάιμ άουτ για τον Άρη, ακόμα 18” για το ημίχρονο

20′ Εύστοχος ο Χόκινς, 32-35

19′ Στις βολές ο Αγκμπελέσε (2/2), 30-35

19′ Τρίποντο ο Φλιώνης, 28-35

18′ Βολές για τον Τζόουνς (2/2), 28-32

18′ Στις βολές ο Γιάνκοβιτς (1/2), 28-30

17′ Τεχνική ποινή στον Λυκογιάννη, βολή για τον Τολιόπουλο (0/1)

17′ Δύσκολο καλάθι του Χόκινς, 27-30

16′ Καλάθι και φάουλ του ΜακΓκι έπειτα από επιθετικό ριμπάοντ (0/1 βολή), 25-30

16′ Κάρφωμα του Λοβ στον αιφνιδιασμό, 25-28

Στις τρεις τελευταίες επιθέσεις ο Άρης έχει κάνει τρία λάθη και κανένα σουτ

15′ Τρίποντο ο Μποχωρίδης, 23-28

Τάιμ άουτ του Καστρίτη

15′ Λάθος του Άρη, στον αιφνιδιασμό ο Οκερέαφορ, 23-25

14′ Λέι απ του Χόκινς, 21-25

13′ Βολές για τον Τζόουνς (2/2), 19-25

13′ Καλάθι και φάουλ του Οκερέαφορ (0/1 βολή), 19-23

12′ Στις βολές ο ΜακΓκι (2/2), 17-23

11′ Καλάθι του Γιάνκοβιτς, 17-21

Ο Άρης έχει επιβάλει τον ρυθμό του χάρη στην ευστοχία του στα μακρινά σουτ, έχοντας 6/10 δίποντα και 3/5 τρίποντα, με τον Μποχωρίδη να έχει σκοράρει 9 πόντους.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 15-21

10′ Εύστοχος ο Φιτζπάτρικ με τη λήξη της περιόδου, 15-21

10′ Πολύ ωραίο καλάθι του Μποχωρίδη, 13-21

9′ Σκοράρει ο Αγκμπελέσε, 13-19

9′ Τρίποντο ο Τολιόπουλος, 11-19

9′ Βολές για τον Οκερεαφόρ (2/2), 11-16

8′ Από κοντά ο Σλαφτσάκης, 9-16

Τάιμ άουτ για τον Χολαργό

8′ Λέι απ του Σλαφτσάκη και… 9-14

7′ Ωραιό καλάθι του Μποχωρίδη από κοντά, 9-12

6′ Καλάθι και φάουλ ο Αγμπελέσε (0/1 βολή), 9-10

5′ Σκοράρει ο Μποχωρίδης, 7-10

4′ Απαντάει με τρίποντο ο Ραλλάτος, 7-8

4′ Τρίποντο από τα 7 μέτρα του Μποχωρίδη, 4-8

3′ Τρεις βολές για τον Γιάνκοβιτς (1/3), 4-5

3′ Τρίποντο του Φιτζπάτρικ, 3-5

2′ Εύστοχος από τα 5 μέτρα ο Χάρις, 0-5

1′ Τρίποντο ο Χάρις, 0-3

Η πεντάδα του Χολαργού: Τάλτον, Χόκινς, Γιάνκοβιτς, Φιτζπάτρικ, Κώττας

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μποχωρίδης, Τζόουνς, Χάρις, ΜακΓκι

15.41: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

15.36: Λίγος ο κόσμος στο “Αντώνης Τρίτσης” αυτή την ώρα

15.30: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης είναι οι Πουρσανίδης, Ανδρικόπουλος, Κάρδαρης και κομισάριος ο Τεφτίκης.

15.17: Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στη Θεσσαλονίκη ο Άρης, παρότι βρέθηκε μπροστά ακόμη και με 17 πόντους (31-14 στο 15’) έχασε 58-59, με τον Αγκμπελέσε να σκοράρει στα 3” πριν το τέλος. Για τους νικητές ο Λοβ είχε 14 πόντους, πέντε ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ ενώ από την άλλη πλευρά ο Μπελ είχε 14 πόντους.

15.13: Όλους τους βασικούς παίκτες έχει στη διάθεσή του ο Γιάννης Καστρίτης, με τους Γιώργο Αγγέλου (ίωση) και Στράτο Βουλγαρόπουλο (κάταγμα) να μένουν εκτός αποστολής. Για τους γηπεδούχους ο Μιχάλης Καμπερίδης είχε υποστεί διάστρεμμα.

15.09: Από την άλλη ο Χολαργός προέρχεται από την ήττα στη Λήμνο, βρίσκεται στην 8η θέση με ρεκόρ 10-12 και εντός έδρας μετράει 7 νίκες σε 11 παιχνίδια.

15.07: Με ανεβασμένη ψυχολογία ο Άρης μετά τη νίκη του επί του Προμηθέα, με την οποία έβαλε φρένο στο σερί των 5 ηττών του. Οι «κίτρινοι» παραμένουν σταθερά στην 9η θέση με ρεκόρ 7-15 και σήμερα θέλουν να πάρουν το 4ο φετινό τους διπλό.