Ηττήθηκε από την Ούνιξ του Πρίφτη ο Προμηθέας

Ο Προμηθέας ηττήθηκε από την Ούνιξ Καζάν με 85-69 στη Πάτρα, στο πιο σημαντικό φιλικό ενόψει της νέας σεζόν.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη ήταν ανώτερη στο φιλικό που διεξήχθη στο «Δ.Τόφαλος» και επικράτησε άνετα του Προμηθέα με 85-69. Το παιχνίδι ήταν «κλειστό» στο πρώτο μέρος, με τους Πατρινούς να μένουν κοντά στο σκορ τόσο στο 10ο λεπτό (20-22), όσο και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (35-38).

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν πάντως στροφές στο δεύτερο μέρος, κυριάρχησαν και έφτασαν στη νίκη με 16 πόντους διαφορά.

Δεκάλεπτα: 20-22, 35-38, 49-62, 69-85

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Γιατράς): Κατσίβελης 8, Μπράουν 9 (2), Μαντζούκας, Μέιερ 10 (2), Έλις 11, Χολ 3 (1), Γκίκας 3 (1), Σαλούστρος 1, Κασελάκης 20 (3), Τσαϊρέλης 4, Γερομιχαλός, Σανδραμάνης, Λαναράς, Καραΐσκος.

ΟΥΝΙΞ ΚΑΖΑΝ (Πρίφτης): Σεργκέεφ 3 (1), Τρέντον 15 (3), Σμιθ 10 (2), Ράιμαρ 18, Μάξιμ 6 (2), Κολεσνίκοφ 18 (4), Κοσκεέφ 6, Σουκόβτσοφ 2, Καϊμακόγλου 2, Πονκράσοφ 4 (1), Μπίλε 1