Η αλλαγή που ζητούσε ο Καμαρά, ο εκνευρισμός του και η απώλεια με την ΑΕΚ

Ξεχωριστή πτυχή του χθεσινού αγώνα του Άρη με τον Παναθηναϊκό ήταν η παρουσία του Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Ο επιθετικός του Άρη (ο οποίος διανύει την περίοδο του Ραμαζανιούκαι χρειάστηκε κάποια στιγμή σε μια διακοπή του αγώνα να πιει νερό και να φάει) έδειχνε ιδιαίτερα εκνευρισμένος σχεδόν από το πρώτο ημίχρονο.

Όπως φάνηκε και στην κάμερα, αλλά το παραδέχθηκε και ο Τόλης Τερζής ζήτησε αλλαγή, χωρίς  αυτό να γίνει… Όπως είπε ο προπονητής του Άρη: “ζήτησε αλλαγή και προσπαθήσαμε να τον ηρεμήσουμε. Το σκορ ήταν 0-1, θέλαμε δεύτερο φορ για να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις της ισοφάρισης. Δεν είδα ακριβώς τι έγινε στην τελευταία φάση. Θεωρήσαμε πιο σωστό να παίξουμε με Γκρέι και Καμαρά στο τέλος».

Η συνέχεια είναι πλέον… ιστορία. Ο Καμαρά αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις, δείχνοντας να έχει συνέχεια νεύρα και να είναι εκτός κλίματος αγώνα. Ο επιθετικός του Άρη θα είναι και η απώλεια της ομάδας από το ερχόμενο ματς της Κυριακής με την ΑΕΚ, εκτίοντας την ποινή της τιμωρίας του.