Η αναμέτρηση των “κιτρινόμαυρων”, λεπτό προς λεπτό, από το PRESSARIS

Μετά από τρία σερί εκτός έδρας ματς, ο Άρης επιστρέφει στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για να αντιμετωπίσει (PRESSARIS, 19:00, ΕΡΤ) τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα.Μείνετε συντονισμένοι…

20.53 Τέλος αγώνα, νίκη του Άρη με 1-0 επί του ΠΑΣ…

88΄Στη θέση του Διαμαντόπουλου, ο Βέλεθ

87΄Στη θέση του Μάνου, ο Λέο

85΄Δεν έπιασε καλά το σουτ ο Ματέο, ψηλά άουτ

82΄Διπλή αλλαγή. Ο Παμλίδης στη θέση του Λίλα και ο Βιδάλ στη θέση του Γιάκου

76΄ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Ο Μαρτίνες σούταρε, ο Βελλίδης απέκρουσε και ο Ματέο, με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Άρη!

75΄Κεφαλιά του Τζημόπουλου από την μικρή περιοχή, ελάχιστα άουτ, μεγάλη ευκαιρία και για τον ΠΑΣ

75΄Ο Μαρτίνες στη θέση του Λάρσον

75΄Ευκαιρία και για τον ΠΑΣ, με τον Κουέστα να χάνει την μπάλα, στη συνέχεια απομάκρυνε όμως η άμυνα του Άρη

74΄Τεράστια ευκαιρία! Ο Ματέο μέσα στην μικρή περιοχή, απέκρουσε ο Βελλίδης!

72΄Κίτρινη στον Διαμαντόπουλο, ενώ ο Βελλίδης άργησε ξανά να δώσει συνέχεια στο παιχνίδι

70΄Κίτρινη στον Αθανασιάδη

67΄Κεφαλιά του Κάστρο, άουτ…

63΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Μπάσα, ο Ματίγια

59΄Εξαιρετικό σουτ του Σιώπη, με υπερένταση σε κόρνερ ο Βελλίδης!

55΄Σουτ του Γκαρσία με τις γροθιές ο Βελλίδης!

52΄Ο Κουμπαράκης, δεν δίνει δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κάστρο, που έκανε τάκλιν από πίσω στον Σιώπη στη μεσαία γραμμή!

50΄Ο Γιάκος γλίτωσε την κίτρινη κάρτα σε φάουλ στον Κόρχουτ

47΄Κίτρινη στον Τζανακάκη

47΄Σέντρα του Διαμαντόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντιγκινί άουτ, στην πρώτη τελική του Άρη στο δεύτερο ημίχρονο

20.05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

19.48 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0 στο “Κλεάνθης Βικελίδης”…

45΄Βιάστηκε να σουτάρει ο Ντιγκινί, συρτό, όχι και τόσο δυνατό, μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Βελλίδης

44΄Κίτρινη στον Λάρσον

41΄Σέντρα του Κόρχουτ από τα αριστερά, κεφαλιά του Ντιγκινί, άουτ…

39΄Σουτ του Σιώπη, δυνατό αλλά άστοχο, εκτός μεγάλης περιοχής

35΄Κεφαλιά του Αθανασιάδη, πάνω από την εστία του Κουέστα

34΄Κίτρινη κάρτα για καθυστερήσεις στον άκρως προκλητικό Βελλίδη!

34΄Φοβερή ευκαιρία για τον Άρη, με τον Λάρσον να φέρνει την μπάλα στο δεξί να σουτάρει ελάχιστα άουτ!

30΄Ευκαιρία για τον Άρη, σουτ του Ματέο εκτός μεγάλης περιοχής, με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Βελλίδης

29΄Αστοχο σουτ του Σιώπη, εκτός μεγάλης περιοχής

28΄Ωραία προσπάθεια του Γκαρσία, κέρδισε τις κόντρες, κόρνερ για τον Άρη καθώς το σουτ κόντραρε. Επιθετικό φάουλ του Διαμαντόπουλου στη συνέχεια της φάσης

25΄Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο, που έκανε τρεις φορές το ίδιο φάουλ στον Διαμαντόπουλο

22΄Κίτρινη στον Κάστρο

16΄Εξαιρετική κάθετη του Ματέο, άνοιξε το κοντρόλ ο Λάρσον και έχασε σπουδαία ευκαιρία μόνος απέναντι στον Βελλίδη

15΄Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΣ, απομάκρυνε η άμυνα του Άρη

12΄Ένα σουτ του Μπάσα με δύναμη, δεν πέρασε η μπάλα, στα σώματα παικτών του ΠΑΣ

10΄Κυρίως από τα αριστερά προσπαθεί να αναπτυχθεί ο Άρης, με Κόρχουτ και Λάρσον

5΄Εχει κλείσει τον ΠΑΣ στα καρέ του ο Άρης σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα

3΄Σέντρα-σουτ του Λάρσον από τα αριστερά, άουτ…

19.01 Ξεκίνησε η αναμέτρηση, στη σέντρα ο Άρης…

– Οι δύο ομάδες κάνουν το ζέσταμά τους…

– Με 4-2-3-1 ο Σάββας Παντελίδης. Με Κουέστα στο τέρμα, Τζανακάκη δεξιά, Κόρχουτ αριστερά και δίδυμο τους Ροζ και Δεληζήση. Σιώπης-Μπάσα στα χαφ, στις πτέρυγες Ματέο και Λάρσον, με τους Διαμαντόπουλο κορυφή και Ντιγκινί πίσω του.

Oι συνθέσεις:

Άρης (Σ. Παντελίδης): Κουέστα, Δεληζήσης, Μπάσα (63΄Ματίγια), Ντιγκινί, Λάρσον (75΄Μαρτίνες), Γκαρσία, Διαμαντόπουλος (88΄Βέλεθ), Τζανακάκης, Σιώπης, Κόρχουτ, Ροζ

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Ιντζόγλου, Βαλεριάνος, Μαρτίνες, Ματίγια, Ανάκογλου, Βέλεθ

ΠΑΣ (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Λίλα (82΄Παμλίδης), Νικολιάς, Τζημόπουλος, Γιάκος (82΄Βιδάλ), Μπουκουβάλας, Σεργελασβίλι, Αθανασιάδης, Σκόνδρας, Κάστρο, Μάνος (87΄Λέο)

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Παμλίδης, Πάντελιτς, Νάουμετς, Ευαγγέλου, Βιδάλ, Λέο

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Δημήτρης Σαμοΐλης (Αθηνών), Αντώνης Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών)

-Ο Σάββας Παντελίδης έχει αυτή τη φορά στη διάθεσή του τον Φραν Βέλεθ, καθώς ο Ισπανός ξεπέρασε το πρόβλημά του και είναι στην αποστολή, από την οποία εκτός έμεινε ξανά ο Χαμζά Γιουνές, αλλά και ο Μάρτιν Τόνσο.

Η αποστολή του Άρη: Cuesta, Αναγνωστόπουλος, Mateo Garcia, Diguiny, Fran Velez, Basha, Korhut, Martinez, Matilla, Larsson, Rose, Δεληζήσης, Σιώπης, Διαμαντόπουλος, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Ιντζόγλου, Ανάκογλου