Η γκέλα της χρονιάς στην Ολλανδία! (video)

Ο τερματοφύλακας της Άλμερε Σίτι στην Β’ Ολλανδίας έκανε ένα τραγικό λάθος, επιτρέποντας στην Βάαλβαϊκ να ισοφαρίσει στο 84ο λεπτό του αγώνα. Δείτε πώς και θα καταλάβετε

Διεκδικεί Όσκαρ γκάφας για το 2017. Είναι από τις μεγαλύτερες γκέλες τερματοφυλάκων που έχουμε δει. Η απροσεξία του γκολκίπερ της Άλμερε Σίτι, Τσίελ Κράμερ, βάρεσε… κόκκινο στον εκτός έδρας αγώνα με την Βάαλβαϊκ, όπου η νίκη έδειχνε να είναι κοντά και εντέλει χάθηκε εξαιτίας του.

Ο αγώνας στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής της Β’ Ολλανδίας είχε φτάσει στο 84ο λεπτό και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0. Σε μια φάση, ο τερματοφύλακας της Άλμερε Σίτι βγήκε να μαζέψει την μπάλα και ένας αντίπαλος έπεσε κάτω στην περιοχή.

Ο 25χρονος σηκώθηκε, έπαιξε την μπάλα με τα πόδια και άρχισε να κοιτάζει τον αντίπαλό του περίεργα, σα να του έλεγε ότι έκανε θέατρο. Τότε, πήρε την ευκαιρία ο Λάνγκεντικ, του έκλεψε την μπάλα και την έστειλε από κοντά στα δίχτυα για το τελικό 1-1. Έτσι απλά, όμορφα και ωραία…

Πηγή: sport24.gr