ΜΠΑΣΚΕΤ TOP

Η δεύτερη αποβολή του Καστρίτη στον Άρη

Ο Γιάννης Καστρίτης αποβλήθηκε χθες κόντρα στη Λιετκαμπέλις με δύο τεχνικές ποινές, δείγμα του εκνευρισμού για τις αποφάσεις των διαιτητών, οι οποίοι ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο δεν σφύριζαν με τα ίδια κριτήρια, “φορτώνοντας” τους παίκτες του Άρη με φάουλ (συνολικά καταλόγισαν 30 φάουλ στους κιτρινόμαυρους).

Αυτή είναι η δεύτερη φορά, που ο 41χρονος τεχνικός αποβάλλεται από τον πάγκο των κιτρινόμαυρων. Η πρώτη ήταν σε εντός έδρας αγώνα με τον Προμηθέα, για την Basket League, ο οποίος έγινε στις 27 Μαρτίου 2022.

Είχε αποβληθεί και πάλι με δύο τεχνικές ποινές στην τέταρτη περίοδο της αναμέτρησης, με τον Άρη να επικρατεί με 76-73. Τότε χρέη πρώτου προπονητή είχε εκτελέσει στον χρόνο, που απέμενε (περίπου τεσσεράμισι λεπτά) ο Δημήτρης Βαρβούνης, ενώ χθες βρέθηκε να κοουτσάρει για πρώτη φορά την ομάδα ο Γιώργος Σιγάλας.