Η επική αντίδραση του Σιμεόνε στην τεράστια ευκαιρία του Ρικέλμε

Viral έχει γίνει η αντίδραση του Ντιέγκο Σιμεόνε όταν είδε τον Ροντρίγκο Ρικέλμε να χάνει μια απίστευτη ευκαιρία που θα μπορούσε να δώσει στην Ατλέτικο την πρόκριση στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης με την Ίντερ.

Στο 92ο λεπτό του αγώνα, με λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα να απομένουν πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, ο Ροντρίγκο Ρικέλμε έχασε μια ξεκάθαρη ευκαιρία για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και που θα επιβεβαίωνε την πρόκριση της Ατλέτικο Μαδρίτης εναντίον της Ίντερ στον δεύτερο αγώνα της φάσης των «16» του το Champions League.

Το σκορ ήταν 2-1 για τους «ροχιμπλάνκος» και το γκολ του Ρικέλμε θα εμπόδιζε τον αγώνα να πάει στην παράταση και να κριθεί υπέρ της Ατλέτικο στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε πάντως από την πλευρά του δεν μπορούσε να πιστέψει την απίστευτη ευκαιρία που είχε ο παίκτης της ομάδας του, με αποτέλεσμα να ξαπλώσει στον αγωνιστικό χώρο, με την αντίδρασή του να γίνεται viral στα κοινωνικά δίκτυα.