Η Κεχαγιά έδωσε την πρόκριση στις γυναίκες του Άρη!

Τη μεγάλη πρόκριση στην γ΄ φάση του θεσμού του κυπέλλου Ελλάδας πανηγυρίζουν εδώ και λίγες ώρες οι γυναίκες του Άρη, που νίκησαν στην παράταση του νοκ-άουτ αγώνα τους με 0-1 τον Βόλο 2004, ο οποίος βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας της Α΄ Εθνικής.

Οι δύο ομάδες κλήθηκαν να λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση, αφού το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα τις βρήκε ισόπαλες με 0-0.

Στο πρώτο, όμως, ημίχρονο της παράτασης, η Κεχαγιά ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη-πρόκριση στις «κιτρινόμαυρες», αφού χάρη σε δικό της γκολ οι Θεσσαλονικιές επικράτησαν της αντιπάλου τους με 0-1.

Να σημειωθεί ότι στην κανονική διάρκεια του αγώνα, ο Άρης μέχρι το 30΄ είχε ένα δοκάρι, αλλά και μία ευκαιρία που έδιωξε η αντίπαλη άμυνα από την γραμμή του τέρματος.