Η Κ19 έδειξε τον δρόμο! Σπουδαία νίκη (1-0) επί του Ολυμπιακού!

Η Κ19 του Άρη κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη επί του Ολυμπιακού με 1-0 και έδειξε τον δρόμο στους άνδρες!

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 19ο λεπτό ο Τράκας και ήταν αρκετό για να πανηγυρίσουν οι γηπεδούχοι τη νίκη.

Στο 28ο λεπτό ο Άρης είχε ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του αλλά ο Σεγκέρκης σημάδεψε το δοκάρι.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές και έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση αλλά ο Μπουλάρι είχε δοκάρι στο 75ο λεπτό ενώ οι γηπεοδούχοι είχαν και δεύτερο δοκάρι, στο 87ο λεπτό με τον Μπακαγιάννη.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική που οι κιτρινόμαυροι δεν έχασαν και με αυτό τον τρόπο έφτασαν τους 11 βαθμούς ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 12 βαθμούς.

ΑΡΗΣ (Καζάνας): Παρίσης, Κατσουλίδης, Σενγκέργκης, Τσαγκαλίδης, Μπαγκαλιάνης, Τράκας, Τσιρώνας, Μπακουτσής, Παππάς, Μπαλικτσής, Μαρμαρίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέρεζ): Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Ασλανίδης, Κεραμίδας, Νεοφυτίδης, Νικόλης, Μαρίνος, Αρσενίδης, Σουρλής, Μπουλάρι.