Η ομίχλη, η διακοπή και η… αστεία αποβολή του Μίτσελ (video)

Τελευταία φορά που Πανσερραϊκός και Άρης βρέθηκαν για τον θεσμό του πρωταθλήματος ήταν τον Νοέμβριο του 2010 σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που διήρκεσε… δύο μέρες!

Η ομίχλη που σκέπασε το δημοτικό στάδιο των Σερρών χάλασε τα σχέδια σε Πανσερραϊκό και Άρη και στο 54ο λεπτό η ορατότητα ήταν… μηδέν με αποτέλεσμα ο Τριτσώνης να πάρει την απόφαση και να διακόψει το ματς.Μέχρι το σημείο εκείνο οι Σερραίοι προηγούνταν 1-0 με τέρμα του Σουμπίνιο στο 40΄.

serres_omixli

Το παιχνίδι συνεχίστηκε την επόμενη μέρα, όπου και παίχτηκαν τα υπόλοιπα 36 εναπομείναντα λεπτά.Σε αυτά ο Άρης όχι μόνο δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά έχασε και τον Μίτσελ που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του Τριτσώνη.

Ο βοηθός του προπονητή των Σερραίων, Νίκος Ζαλίκας δεν επέτρεψε στον βραζιλιάνο μπακ να δώσει συνέχεια στο παιχνίδι από πλάγιο με αποτέλεσμα να τον σπρώξει μαι να υπάρξει σύρραξη.Ζαλίκας και Μίτσελ αποβλήθηκαν με τον Πανσερραϊκό να παίρνει τελικά τη νίκη.