Η προσπάθεια του Άρη για το πρώτο φετινό διπλό στην έδρα του Ιωνικού Νικαίας

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του Άρη για την πρώτη του φετινή εκτός έδρας νίκη στην έδρα του Ιωνικού Νικαίας.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Το τζάμπολ στο «Σοφία Μπεφόν» είναι προγραμματισμένο για τις 19.00 και το PRESSARIS σας μεταφέρει όσα συμβαίνουν πριν και κατά τη διάρκεια του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ 72-65

Έρμπολ του Μποχωρίδη σε τρίποντο.

Τάιμ άουτ του Καμπερίδη – Ακόμα 19” για το τέλος…

30′ Βολές για τον Σακελλαρίου (2/2), 72-65

Άστοχο τρίποντο του Ιωνικού αλλά και επιθετικό ριμπάουντ από τον Σακελλαρίου…

30′ Στις βολές ο Ντραγκίτσεβιτς (1/2), 70-65

30′ Βολή για τον Σακελλαρίου (0/1)

Τάιμ άουτ, ακόμα 1′ για το τέλος…

30′ Καλάθι και φάουλ του Σακελλαρίου, 70-64

Κακή προσπάθεια από κοντά από τον Σλαφτσάκη

Βήματα ο Κάλαχαν, κατοχή για τον Άρη, ακόμα 1’31”…

Ακόμα 1’52” για το φινάλε

29′ Κερδίζει φάουλ και βολές ο Μποχωρίδης (2/2), 68-64

28′ Κλέψιμο του Άρη, τρίποντο του Μπράουν, 68-62

Τάιμ άουτ για τον Άρη, ακόμα 2’46” για το τέλος του αγώνα

Άστοχο τρίποντο του Φλιώνη

37′ Βολές για τον Φλιώνη (1/2), 68-59

36′ Σκοράρει ο Σακελλαρίου, 68-58

35′ Στις βολές ο Ντραγκίτσεβιτς (1/2), 66-58

Πολύ κακός αμυντικά ο Άρης, έχει δεχθεί 19 πόντους από τον Δημάκο…

Τάιμ άουτ από τον Καμπερίδη

35′ Τρίποντο από τον Δημάκο, 66-57

34′ Επιθετικό ριμπάουντ και βολές για τον Ντραγκίτσεβιτς (2/2), 63-57

34′ Βολές τώρα για τον Κώττα (2/2), 63-55

33′ Κερδίζει φάουλ και βολές ο Μπράουν (1/2), 61-55

33′ Τρίποντο ο Κάλαχαν, 61-54

33′ Βολές για τον Μπράουν (1/2), 58-54

32′ Εύστοχος ο Τζόουνς, 58-53

32′ Σημαντικό τρίποντο του Μπράουν, 56-53

31′ Τρίποντο του Μπατή, 56-50

Σχόλιο: Ο Άρης είχε την ευκαιρία να ξεφύγει στο σκορ, όμως το τρίτο φάουλ του Μπράουν και η απόσυρσή του στον πάγκο έβαλαν τον Ιωνικό ξανά μπροστά στο σκορ.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 53-50

30′ Στις βολές ο Τζόουνς (2/2), 53-50

Επιθετικό φάουλ του Φιτζπάτρικ, δίνει βολές στον Ιωνικό σε νεκρό χρόνο

30′ Στις βολές ο Δημάκος (1/2), 51-50

30′ Βολές για τον Μποχωρίδη (1/2), 50-50

28′ Λέι απ του Δημάκου (15π.), 50-49

Τρίτο άστοχο τρίποντο του Μποχωρίδη

27′ Λέι απ του Σίμπσον, 48-49

26′ Στις βολές ο Δημάκος (1/2), 46-49

Μιλόσεβιτς και Μπράουν είναι στον πάγκο με 3 φάουλ.

26′ Στις βολές ο Σλαφτσάκης (2/2), 45-49

25′ Δύσκολο καλάθι του Μποχωρίδη, 45-47

25′ Τρίποντο του Σίμπσον πάνω στα χέρια του Σλαφτσάκη, 45-45

24′ Από κοντά ο Μόμπλεϊ, απαντάει ο Μποχωρίδης, 42-45

23′ Βολές για τον Κώττα (2/2), 40-43

23′ Πικ εν ρολ Μπράουν-Σλαφτσάκη, λέι απ του Έλληνα φόργουοροντ και… 38-43

22′ Πάλι ο Δημάκος, 38-41

22′ Σκοράρει ο Δημάκος, απαντάει ο Ντραγκίτσεβιτς, 36-41

21′ Τρίποντο του Μπράουν, 34-39

20.02: Ξεκίνησε η τρίτη περίοδος…

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Μπράουν με 12 πόντους (4/4 βολές, 1/3 δίποντα, 2/5 τρίποντα), 2 ασίστ και 4 κερδισμένα φάουλ. Για τους γηπεδούχους ο Δημάκος έχει 8 πόντους (2/2 βολές, 2/2 τρίποντα).

Ιωνικός: 13/16 βολές, 3/16 δίποντα, 5/12 τρίποντα, 16 ριμπάουντ (14-2), 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 11 κερδισμένα φάουλ, 4 λάθη.

Άρης: 5/6 βολές, 11/20 δίποντα, 3/14 τρίποντα, 23 ριμπάουντ (18-5), 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, 9 κερδισμένα φάουλ, 4 λάθη.

Σχόλιο: Όντας άστοχος και άνευρος στο πρώτο πεντάλεπτο της περιόδου ο Άρης βρέθηκε πίσω με 12 πόντους. Ωστόσο, στη συνέχεια με μπροστάρη τον Μπράουν, που έβαλε 12 πόντους σε 5’, και με καλύτερη ομαδική άμυνα ο Άρης πήρε το προβάδισμα.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 34-36

20′ Τρίποντο του Μπράουν, 34-36

Τάιμ άουτ και κατοχή για τον Άρη, ακόμα 24” για το τέλος της δεύτερης περιόδου.

20′ Τρίποντο του Μπράουν, 34-33

20′ Καλάθι και φάουλ του Τζόουνς (1/1β.), 34-30

Επιμέρους σκορ 2-13 για τον Άρη.

19′ Στο τρανζίσιον ο Άρης, ασίστ ο Μποχωρίδης, κάρφωμα ο Μόρις, 31-30

19′ Δύσκολο καλάθι του Μιλόσεβιτς, 31-28

18′ Βολές για τον Σάφτενααρ (2/2β.), 31-26

18′ Πρώτο τρίποντο -και τυχερό- για τον Άρη (1/12) με τον Μόρις, 29-26

17′ Καλάθι του Σλαφτσάκη, 29-23

17′ Στις βολές ο Σλαφτσάκης (1/2), 29-21

16′ Κερδίζει φάουλ σε προσπάθεια για τρίποντο ο Μπράουν (3/3β.), 29-20

16′ Τρίποντο ο Σακελλαρίου, 29-17

Άστοχο τρίποντο του Φιτζπάτρικ, ο Άρης έχει 0/10 έξω από τα 6,75μ.

15′ Φοβερή φάση από τον Μπράουν! Πήρε την εσωτερική και κάρφωσε δυναμικά, πήρε και το φάουλ (1/1β.), 26-17

14′ Αντιαθλητικό φάουλ και βολές για τον Σάφτενααρ (2/2), 26-14

Τάιμ άουτ από τον Καμπερίδη που βλέπει τον Ιωνικό να τρέχει σερί 11-0

13′ Τρίποντο του Δημάκου, 24-14

Άστοχο τρίποντο του Γκετσεβίτσιους από τη γωνία

12′ Βολές για τον Δημάκο (2/2), 21-14

Λάθος πάσα του Ντραγκίτσεβιτς που κάνει και αντιαθλητικό φάουλ…

12′ Βολές για τον Κάλαχαν (2/2), 19-14

11′ Τρίποντο ο Κάλαχαν, 17-14

Σχόλιο: Με επιθετικές αιχμές τους Ντραγκίτσεβιτς και Μποχωρίδη ο Άρης βρήκε ρυθμό στην επίθεση, όμως δεν είναι απόλυτα συγκεντρωμένος στο παιχνίδι του.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 14-14

Άστοχος ο Μπράουν σε μακρινό σουτ

10′ Βολές για τον Σίμπσον (1/2β.), 14-14

10′ Ασίστ ο Μπράουν, από κοντά ο Ντραγκίτσεβιτς, 13-14

10′ Τρίποντο ο Δημάκος, 13-12

9′ Σκοράρει ο Μποχωρίδης, 10-12

8′ Τρίποντο ο Σακελλαρίου, 10-10

Τάιμ άουτ για τους γηπεδούχους

8′ Διείσδυση του Μποχωρίδη και… 7-10

7′ Χουκ του Ντραγκίτσεβιτς, 7-8

7′ Καλάθι και φάουλ ο Σίμπσον (1/1β.), 7-6

Γλίστρησε η μπάλα από τα χέρια του Μιλόσεβιτς στον αιφνιδιασμό

6′ Εύστοχος ο Μιλόσεβιτς, 4-6

5′ Σκοράρει ο Ντραγκίτσεβιτς, 4-4

4′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Σάφτενααρ, 4-2

3′ Βολές για τον Τζόουνς (1/2), 2-2

2′ Καλάθι από τον Μποχωρίδη, 1-2

2′ Βολές για τον Μόμπλεϊ (1/2), 1-0

19.01: Ξεκίνησε το παιχνίδι… Πήρε το τζάμπολ ο Ντραγκίτσεβιτς

Η πεντάδα του Ιωνικού: Μπατής, Σακελλαρίου, Τζόουνς, Μόμπλεϊ, Σάφτενααρ.

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μποχωρίδης, Μόρις, Μιλόσεβιτς, Ντραγκίτσεβιτς.

18.45: Φίλοι του Άρη βρίσκονται στο γήπεδο για να συμπαρασταθούν στους παίκτες του Σάββα Καμπερίδη.

18.40: Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους, καθώς βρισκόμαστε 20 λεπτά πριν το τζάμπολ του αγώνα.

18.37: Στο παιχνίδι του Α’ γύρου ο Άρης ηττήθηκε με 72-77. Ο Ντραγκίσεβιτς ήταν ο πρώτος σκόρερ του Άρη με 17 πόντους και ο Τάλτον, που πλέον αποτελεί παρελθόν, ο κορυφαίος με 16 πόντους και 4 ασίστ. Για τον Ιωνικό ο Μπαρτ είχε 24 πόντους, ο Μαυροκεφαλίδης 16 και ο Χαραλαμπόπουλος 14. Και οι τρεις, βέβαια, όπως και οι Λόρενς, (Τζαμάλ) Τζόουνς και Στιθ έχουν αντικατασταθεί.

18.28: Στο πλευρό της ομάδας βρίσκονται ο αντιπρόεδρος και το μέλος του ΔΣ της ΚΑΕ Άρη, Λευτέρης Αρβανίτης και Δημήτρης Οικονόμου αντίστοιχα.

18.20: Τρεις παίκτες από το σημερινό ρόστερ του Ιωνικού Νικαίας έχουν φορέσει στο παρελθόν τη φανέλα του Άρη. Δείτε ΕΔΩ ποιοι είναι.

18.15: Πλήρης είναι ο Άρης, με τον Σάββα Καμπερίδη να παίρνει στη δωδεκάδα τον νεοαποκτηθέντα Γιώργο Γεωργάκη. Εκτός έμειναν οι Στράτος Βουλγαρόπουλος και Χρυσόστομος Σανδραμάνης.

18.14: Η δωδεκάδα του Άρη: Φιτζπάτρικ, Μπράουν, Μποχωρίδης, Βλάσιος, Φλώνης, Μιλόσεβιτς, Σιδηροηλίας, Γκετσεβίτσιους, Γεωργάκης, Σλαφτσάκης, Ντραγκίτσεβιτς, Μόρις.

18.09: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης είναι οι Καρακατσούνης, Μπήτης και Διαμαντής, ενώ κομισάριος ορίστηκε ο Βιδάλης.

18.05: Δύο διαδοχικές νίκες μετράει ο Άρης με Ηρακλή και Λάρισα εντός έδρας, στοχεύοντας σήμερα στην τρίτη του σερί νίκη. Με ρεκόρ 5-11 οι «κιτρινόμαυροι», στο 7-9 ο Ιωνικός, που προέρχεται από τέσσερις συνεχόμενες ήττες.