Η Σεντ Ετιέν έχασε με 6 γκολ εντός έδρας για πρώτη φορά στην ιστορία – Τελείωσε το ματς με 8 παίκτες

Ιστορικός διασυρμός για τη Σεντ Ετιέν, που ηττήθηκε 6-0 από τη Χάβρη εντός έδρας παίζοντας μέχρι και με οκτώ παίκτες!

Η Super League παίζει στη Stoiximan με αμέτρητες επιλογές, 0% γκανιότα*, bet builder και ενισχυμένες αποδόσεις! *Όροι & προϋποθέσεις

Από το κακό στο χειρότερο τα πηγαίνει στη Ligue 2 η Σεντ Ετιέν, που μετά από τρεις αγωνιστικές δίχως νίκη, υπέστη τη βαρύτερη εντός έδρας ήττα της ιστορίας της.

Οι «στεφανουά» έχασαν 6-0 από τη Χάβρη, σε ένα ματς όπου έπαιζαν με δέκα από το 31′, με εννέα από το 37′ και με οκτώ από το 66′, λόγω των αποβολών των Μπριανσόν, Καφαρό και Γκριν!

Ενδεικτικό ότι δεν υπήρχε σκορ στο ματς μέχρι το 50ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να και τα έξι τέρματά τους μεταξύ 51ου και 89ου λεπτού, σε ένα απίθανο αποτέλεσμα…