Η συνεισφορά του Μπρούνο Γκάμα μετά την επιστροφή του…

Το χθεσινό ματς του Άρη με την Ξάνθη στα Πηγάδια ήταν το 6ο φετινό του Μπρούνο Γκάμα και 5ο συνεχόμενο που ξεκίνησε ως βασικός.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Ο Πορτογάλος άσος επέστρεψε δυναμικά μετά τον τραυματισμό του, καθώς έπειτα από ένα 10λεπτο κόντρα στον Βόλο, στον πρώτο αγώνα που έπαιξε μετά από 7-8 μήνες, καθιερώθηκε στην αρχική ενδεκάδα.

Συμπλήρωσε με τον χθεσινό αγώνα συνολικά 355 αγωνιστικά λεπτά, έχοντας πετύχει και δύο γκολ. Ενα κόντρα στην Λάρισα και το χθεσινό στην Ξάνθη, το οποίο και χάρισε εν τέλει τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Μπρούνο Γκάμα είναι μία πολύτιμη μονάδα για τον φετινό Άρη και το γεγονός πως έχει δείξει από νωρίς πως θα δώσει πολλές λύσεις, αφήνει ικανοποιημένους απόλυτα τους ιθύνοντες της ομάδας.