Η Τορίνο κράτησε τη νίκη (3-2) επί της Τζένοα

Ίδρωσε αλλά τα κατάφερε. Η Τορίνο για μια ώρα αγώνα ήταν κυρίαρχος απέναντι στην Τζένοα, αλλά στο τέλος πήγε να τα κάνει… θάλασσα. Τελικά επικράτησε με 3-2 και επέστρεψε στις νίκες μετά από 4 αγωνιστικές και απομακρύνθηκε 5 βαθμούς από την 18η Τζένοα του Μπαλαρντίνι.

Οι «Grifone» έχουν πάρει μόνο τρεις βαθμούς (χωρίς νίκη) στα έξι τελευταία παιχνίδια τους και ο 57χρονος τεχνικός τους είναι πια σε…φλερτ με την απόλυση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο 2-0 με τα γκολ του Σανάμπρια στο 14΄και του Πομπέγκα στο 31΄, αλλά στο 2ο ημίχρονο η Τζένοα, ανέβασε την απόδοση της, μείωσε με τον Ντέστρο στο 69΄, δέχτηκε και τρίτο τέρμα από τον Γιόσιπ Μπρέκαλο στο 77΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Καϊσέντο στο 81ο λεπτό.