Η τρίτη συμμετοχή του Μάνου Γκαρθία ήταν σχεδόν μια ώρα

Μπορεί ο Μάνου Γκαρθία να μην βοήθησε όσο χρειαζόταν τον Άρη για να φτάσει στην πρόκριση κατά τη διάρκεια της παρουσίας του στο χθεσινό παιχνίδι με την Νίκη Βόλου, ωστόσο πήρε περισσότερο χρόνο συμμετοχής σε σχέση με τα δύο προηγούμενα ματς που αγωνίστηκε.

Ο μεσοεπιθετικός των κιτρινόμαυρων φάνηκε να… φρενάρει την ομάδα του, η οποία όμως βρήκε τον τρόπο να σκοράρει τα γκολ που χρειαζόταν στις καθυστερήσεις και με ένα άνετο 3-0 να είναι σχεδόν και με τα δύο πόδια στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Μάνου Γκαρθία αγωνίστηκε σχεδόν μία ώρα αγώνα απέναντι στους Βολιώτες. Για την ακρίβεια 57 λεπτά δίνοντας στη συνέχεια τη θέση του στον Σαμόρα. Θυμίζουμε πως στα δύο προηγούμενα ματς κόντρα σε Παναιτωλικό και Ολυμπιακό έπαιξε 15 και 30 λεπτά αντίστοιχα.

Στόχος του Άκη Μάντζιου και των ανθρώπων του Άρη είναι η σταδιακή άνοδος του Γκαρθία. Ενός παίκτη που μπορεί να προσφέρει πολλά στη μεσοεπιθετική γραμμή της ομάδας. Κάτι το οποίο γνωρίζουν άπαντες.