Η Τότεναμ πήρε την ματσάρα κόντρα στην Γιουβέντους! (video)

Σε ένα ματς με δύο ανατροπές και τον Χάρι Κέιν να σκοράρει το νικητήριο γκολ από το κέντρο, η Τότεναμ επικράτησε 3-2 της Γιουβέντους σε φιλικό.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο επικράτησε 3-2 της Γιουβέντους σε ένα φοβερό φιλικό παιχνίδι που κρίθηκε από ένα απίθανο γκολ του Κέιν από το κέντρο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Τότεναμ προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Λαμέλα αλλά ο Ιγκουαΐν στο 56’ έφερε το ματς στα ίσα με ωραίο τελείωμα και ο Κριστιάνο τέσσερα λεπτά μετά έφερε… τούμπα το σκορ! (1-2)

Η Τότεναμ δεν το έβαλε κάτω όμως και έκανε ανατροπή στην ανατροπή. Αφού ο Μόουρα στο 65ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 με κοντινή προβολή, ήρθε ο Κέιν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με μια φοβερή έμπνευση και μια σουτάρα από το κέντρο να κρεμάσει τον Σέζνι για το τελικό 3-2.