Η Athens Kallithea νίκησε την Καλαμάτα και την προσπέρασε (video)

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το ματς η Athens Kallithea κόντρα στην Καλαμάτα. Επικράτησε 2-1 στο «Ελ Πάσο» για την 11η αγωνιστική της Super League 2, προσπέρασε τη Μαύρη Θύελλα και μπήκε στην πρώτη πεντάδα.

Η ομάδα της Καλλιθέας έφτασε τους 17 βαθμούς και περιμένει τις εκκρεμότητες για την αναμέτρηση με την Επισκοπή που δεν έγινε λόγω ανάκληση δελτίων αλλά και την απόφαση για την αποχώρηση του Ολυμπιακού Β.

να εξάποντο δηλαδή που υπό προϋποθέσεις θα την φέρει κοντά στην κορυφή, στην οποία δεσπόζει η αήττητη Κηφισιά.

Τα γκολ για την Athens Kallithea σημείωσαν ο Μπουλούλης και ο Λουκίνας. Η Καλαμάτα που δεν μπόρεσε να τελειώσει τις φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο μείωσε πάντως με πέναλτι του Αρναρέλλη στο 82′, ενώ στο 85′ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μπακαγιόκο στο 85′.

Στις καθυστερήσεις, τόσο οι γήπεδουχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι έχασαν τρομερές ευκαιρίες.