Θετικό πρόσημο ο Πάλμα στη νίκη της Ονδούρας

Μπορεί να μην ξεκίνησε βασικός, αλλά στα λεπτά που αγωνίστηκε πρόλαβε να συγκεντρώσει αρκετά θετικά σχόλια ο ποδοσφαιριστής του Άρη.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Ονδούρας νίκησε εκτός έδρας το Κουρασάο με 1-0 στο πλαίσιο του CONCACAF Nations League. Ο Λουίς Πάλμα έπαιξε για περίπου μισή ώρα και ήταν ιδιαίτερα δραστήριος αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο 23′ με το γκολ του Λουίς Πίντο και έδωσε στους φιλοξενούμενους την πρώτη τους νίκη μετά από 18 ματς. Οι νικητές ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Καστίγιο στις καθυστερήσεις.

Ο Ονδούρα παίζει πάλι με το Κουρασάο στις 7 Ιουνίου και στις 14 του μήνα αντιμετωπίζει τον Καναδά.