Θρίαμβος με ανατροπή επί της ΑΕΚ Β για την Αναγέννηση των χιλίων προβλημάτων και… 13 παικτών

Ψυχωμένη Αναγέννηση Καρδίτσας, δεν μάσησε από τα προβλήματα και πήρε τεράστια νίκη! Η ομάδα της Θεσσαλίας επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ Β’ στην πρεμιέρα του Βορείου Ομίλου της Super League 2, σε ένα παιχνίδι που συμπεριέλαβε στην αποστολή της 13 παίκτες.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με 25 λεπτά καθυστέρηση λόγω απουσίας ασθενοφόρου από το γήπεδο και στο 27′ η Ένωση πήρε το προβάδισμα με γκολ του Αποστόλη Χριστόπουλου. Το ημίχρονο δεν είχε κάποια άλλη μεγάλη στιγμή, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το υπέρ τους σκορ χωρίς να απειλούνται ιδιαίτερα.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βελτιώσαν αισθητά την αγωνιστική τους εικόνα και στο 62′ έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία με δυνατό σουτ του Ξύδα.

Η Αναγέννηση με ανεβασμένη ψυχολογία έψαξε το γκολ της νίκης και το βρήκε στο 93′ με τον Βερνάρδο, ο οποίος πέτυχε το 2-1 και έδωσε τους ηρωικούς τρεις βαθμούς στην ομάδα του.