Ισοπαλία για την ομάδα χαντμπολ

Σε έναν πολύ δυνατό και με πολλές καλές φάσεις αγώνα, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο, η ομάδα του Κ. Κοκτσίδη αναδείχθηκε ισόπαλη με 26-26 απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας και τυπικά γηπεδούχο Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α2 εθνικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι μετά το ισόπαλο πρώτο δεκάλεπτο (5-5) απέκτησαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ που διατήρησαν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (15-13). Στην επανάληψη, η ομάδα της Πυλαίας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και αύξησε σταδιακά την διαφορά στα τέσσερα γκολ (24-20) στο 45’ αλλά στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα οι «κίτρινοι» βελτίωσαν σημαντικά την άμυνα τους και δεχόμενοι μόνο δύο γκολ ροκάνισαν την διαφορά και διεκδίκησαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα (26-26) την νίκη.

Σε κάθε περίπτωση πάντως η νεανική ομάδα των «κιτρίνων» έδειξε σε έναν ακόμη αγώνα ότι αδικείται από την μέχρι τώρα βαθμολογική συγκομιδή της και ότι θα παλέψει σκληρά στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές για την αποφυγή του υποβιβασμού αρχής γενομένης  από τον αγώνα της επόμενης Κυριακής 31/01 στις 16:00. στο κλειστό της Μίκρας απέναντι στον Αρίωνα Πτολεμαίδας.

Πεντάλεπτα : 2-4,5-5,8-6,11-9,12-11,15-13(ημ.),18-16,22-18,24-20,24-22,25-24,26-26(τελ.)

Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ (Π. Γούσιος) : Κοπαίδης, Μιχαηλίδης, Καλόμοιρος 7, Παπαγεωργίου,       Ι.Αλατσατιανός 2, Αντωνιάδης, Χ.Αλατσατιανός, Ανθομελίδης, Βακουφάρης 2, Σεβαστίδης 2, Παρασκευαίδης, Βραχιολίδης 9, Ζαφείρης 1, Παπαδόπουλος 3, Λάππας, Σιπόπουλος

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Κ. Κοκτσίδης) : Μολφέτας, Ζωσιμίδης 1, Τσαγκαράκης 8, Βιτάνογλου 5, Παπατέρπου, Ψωμαθιανός, Κοέν, Καλιανίδης 4, Μεϊμαρίδης, Τσιρτσουρίδης 3, Αργυρόπουλος, Μουρατίδης, Ντόβας 3, Παπαχρήστου, Αδαμίδης 2, Μουρτζίνος

Διαιτητές : Μιχαηλίδης – Στεφανίδης

Δίλεπτα : 6 – 5