Ισοφάρισε τη Μπάγερν η Ούνιξ του Πρίφτη

Πραγματοποιώντας εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο η Ούνιξ Καζάν ανέτρεψε την κατάσταση κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου, πήρε τη νίκη (80-73) και ισοφάρισε τη σειρά των προημιτελικών σε 1-1.

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Στο δεύτερο παιχνίδι των προημιτελικών της σειράς κόντρα στη Μπάγερν Μονάχου η Ούνικς Καζάν έδειξε χαρακτήρα. Κι αυτό γιατί βρέθηκε πίσω στο σκορ στο φινάλε του ημιχρόνου (30-40), όμως με ανατροπή διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο και σημείο αναφοράς την άμυνα κατάφερε να πάρει τη νίκη και να ισοφαρίσει τη σειρά σε 1-1.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη είχε σε πολύ καλή κατάσταση τον Κίνο Κολόμ, που μέτρησε 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, με τους Τρεντ Λόκετ (14 πόντοι) και Μέλβιν Έτζιμ (13 πόντοι), να ακολουθούν. Από πλευράς Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισε ο Ντέβιν Μπούκερ με 29 πόντους και 6 ριμπάουντ, ωστόσο η δική του μεγάλη εμφάνιση δεν ήταν αρκετή για τους Βαυαρούς.