Ιταλία: Παραμένει ζωντανή για την Ευρώπη με επική επιστροφή στα τελευταία λεπτά η Τορίνο

Διατηρείται στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας της Serie A η Τορίνο, που πήρε με περιπετειώδη τρόπο την ισοπαλία, 2-2, από την Έμπολι εκτός έδρας και παρέμεινε στην 8η θέση – μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά από τις θέσεις που δύνανται να οδηγήσουν στην Ευρώπη στον έναν βαθμό.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο πρώτο μέρος με τον Λουπέρτο (37’) και ο Μάριν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 69ο λεπτό.

Όλα έδειχνα ότι οι «μπλε» θα πανηγύριζαν τη νίκη, όμως η «γκρανάτα» έκανε τρομερό comeback με τους Ρίτσι (82’) και Σανάμπρια (85’) και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Έμπολι έχασε έτσι την ευκαιρία να πιάσει την Ουντινέζε στην 7η θέση, αν και παραμένει αήττητη εδώ και έξι αγωνιστικές.