«Καθάρισε» νωρίς και ξέφυγε κι άλλο ο Πανσερραϊκός (video)

Πετυχαίνοντας δύο γκολ στα πρώτα… 11’, με ισάριθμες κεφαλιές, ο Πανσερραϊκός κέρδισε 2-0 τη Νίκη Βόλου στο ντέρμπι του Α’ ομίλου της Super League 2 και ξέφυγε ακόμα περισσότερο από τους διώκτες του.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη επικράτησε «σβηστά» της Νίκης Βόλου, με 2-0, στο τελευταίο χρονικά ματς της 14ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Betsson Super League 2.

Έτσι, ο Πανσερραϊκός έφτασε τις 10 διαδοχικές νίκες στο φετινό πρωτάθλημα και 12 συνολικά, ενώ παράλληλα αύξησε την διαφορά του από τον δεύτερο επί του παρόντος ΠΑΟΚ Β στους… 12 βαθμούς!

Το ντέρμπι στις Σέρρες κρίθηκε νωρίς και συγκεκριμένα στα πρώτα 11 λεπτά του. Καθώς τα λιοντάρια άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7’, με την καρφωτή κεφαλιά του Στίνα.

Για να έρθει μια ακόμα κεφαλιά, αυτή την φορά από τον Καρασαλίδη, τέσσερα λεπτά μετά, με την οποία τα «λιοντάρια» πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, την οποία και διατήρησαν μέχρι τέλους.