Και πως να ξεχάσεις αυτή την ματσάρα; Αυτή την ανατροπή… (video)

Ίσως να είναι και η ανατροπή του αιώνα. Το περσινό παιχνίδι του Άρη με αντίπαλο την ΑΕΚ δεν θα ξεχαστεί ποτέ από κανέναν! Τα συναισθήματα ανάμεικτα. Από την Κόλαση στον Παράδεισο και μετά όλοι μια αγκαλιά. Ένα… κουβάρι.

Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 σε πέντε λεπτά, καθώς στο 53′ και στο 58′ με δύο γκολ του Λιβάι Γκαρσία, η ΑΕΚ πήρε μεγάλο προβάδισμα για μία νίκη, που ισοδυναμούσε με ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Ωστόσο στα τελευταία 15 λεπτά ήρθαν τα πάνω κάτω. Στο 78′ ο Λουίς Πάλμα μείωσε το σκορ και ουσιαστικά… ζωντάνεψε το “Κλεάνθης Βικελίδης”, που πήρε κυριολεκτικά φωτιά. Ο Ντάνιελ Μαντσίνι στο 85′ έκανε το 2-2 για να έρθει ο Ματέο Γκαρσία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να γράψει το τελικό 3-2.