Κακή εμφάνιση και ήττα από Παναθλητικό

Μετά από κακή εμφάνιση, η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Άρη ηττήθηκε εντός έδρας από τον Παναθλητικό με 27-17. Οι κίτρινες είχαν προβλήματα στην επίθεση και βρέθηκαν από την αρχή να κυνηγούν στο σκορ.

Σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του Ερασιτέχνη «το συγκρότημα του Γιώργου Γεώργαινα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν εκτός ρυθμού, με αποτέλεσμα η φιλοξενούμενη ομάδα να έχει τον απόλυτο έλεγχο. Τα προβλήματα ήταν τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση με χαρακτηριστικό το γεγονός ότι το πρώτο τέρμα της ομάδας μας σημειώθηκε στο 11ο λεπτό…..

Όλοι τώρα συγκεντρώνουν την προσοχή τους στο επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο το Μακεδονικό, εκτός έδρας.

Οι υπεύθυνοι της ομάδας μας θα ήθελαν να ευχηθούν στην παίκτρια του Παναθλητικού Γεωργία Καραγιαννίδου, γρήγορη ανάρρωση και σύντομα να επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους”.

ΑΣ Άρης – Παναθλητικός 17 – 27

Δεκάλεπτα: 0-3, 3-6, 8-11, 10-13, 14-18, 17-27