Κατακτητές της κορυφής οι κίτρινοι στο τζούντο

Mια ακόμη επιτυχία για την ομάδα τζούντο του Άρη, που ανέβηκε στο βάθρο των νικητών!

Ο Νίκος Μουλάτζε κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -81 κιλά ανδρών εκτοπίζοντας τους αντιπάλους του με Ippon (πλήρη επικράτηση). Ο Λευτέρης Παναγιώτου ΕΛευθέριος αντίστοιχα για ακομη μια φορα διακρίθηκε στην κατηγορία των -66 κιλών εφήβων – κατακτώντας τη δεύτερη θέση!

Δεν έλειψαν και οι επιτυχίες στους παίδες Α΄ αλλά και Β΄.

Ο Μυλωνέλης Αθανάσιος κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία των -55 κιλών παίδων Α΄ αλλά και παράλληλα ο συναθλητής του Βίκτωρ Μαμιάν κατατάχθηκε 5ος στο διασυλλογικό πρωτάθλημα που διεξήχθη την ίδια μέρα στην κατηγορία των -48 κιλών παίδων Β΄.

Συνοπτικά το τουρνουά Αμυνταίου φέτος για την ομάδα έφερε 3 μετάλλια στις 3 συμμετοχές και μία 5η θέση έφερε το διασυλλογικό πρωτάθλημα. Τα συγκεκριμένα αποτελέσματα όπως και τα προηγούμενα στο τουρνουά Σάκουρα Κατερίνης αποδεικνύουν και καταδεικνύουν την χρόνια προσπάθεια, επιμονή αλλά και υπομονή της ομάδας και των αθλητών με στόχο τη βελτίωση και τη διάκριση!