Κουφός – Καλάθης κέρδισαν τον Τάκερ, άσχημο βράδυ για Αντετοκούνμπο!

Σπουδαία νίκη πέτυχαν οι Γκρίζλις μέσα στην έδρα τους, κερδίζοντας τους Σανς με σκορ 104-99 και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 16 νίκες και 19 ήττες. Ο Κώστας Κουφός είχε καλή απόδοση, όπως και ο Νικ Καλάθης όσο αγωνίστηκαν, απέναντι στον Πι Τζέι Τάκερ.

Ο Κουφός ήταν βασικός στους Γκρίζλις, αγωνίστηκε 15 λεπτά και είχε 8 πόντους με 4/7 δίποντα, 5 ριμπάουντ και 2 τάπες. Ο Καλάθης έπαιξε 9 λεπτά και είχε 2 πόντους, 2 ασίστ και 1 ριμπάουντ.

Για τους Σανς, ο Τάκερ, πρώην παίκτης του Άρη είχε 11 πόντους (4/8δπ., 1/1τρ.), 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 23 λεπτά, αγωνιζόμενος ως βασικός.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε άσχημο βράδυ με 0/5 σουτ και έμεινε χωρίς σκορ στην ήττα των Μπακς από τους Μπουλς με σκορ 81-72.