Κ19: Σούπερ Άρης στο δεύτερο ημίχρονο! Ανατροπή και νίκη 3-1 επί του Ατρομήτου

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Άρης στο πρωτάθλημα Κ19 της Super League, καταβάλλοντας την αντίσταση του Ατρομήτου με 3-1 και ανατροπή στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Οι «κιτρινόμαυροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 21’ και μέχρι το ημίχρονο δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν αποφασιστικά και κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν στο 48’ και στη συνέχεια, ανεβάζοντας πίεση και ρυθμό έφτασαν στο 2-1 στο 75′.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς, όμως ο Άρης με ακόμα ένα γκολ στο 89′ “καθάρισε” το παιχνίδι.

ΣKOPEP:48′ Bαβλιάκης, 75′ Xατζηπιρπίδης, 88′ Πάγκος.

Έτσι, ο Άρης παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας πηγαίνοντας στους 48 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος έμεινε στους 32 βαθμούς και στην 7η θέση.

ΑΡΗΣ (Καζάνας): Παρίσης, Μαρμαρίδης (89′ Τσιρώνας), Σενγκέρκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Πάγκος, Μπαλικτσής (46′ Μέρο), Κριμιτζάς, Σπαρτιάτης (75′ Πάππας), Βαβλιάκης (89′ Καλαιτζής), Χατζηπιρπιρίδης (89′ Ζησόπουλος).